Кошик
1382 відгуків
Замовлення від 500 грн. ❗️ТІЛЬКИ 100% передоплата на ФОП❗️👉Докладніше

У зв'язку з ситуацією в країні, на жаль, компанія працює в укороченому графіку. ВІВТОРОК, П'ЯТНИЦЯ та НЕДІЛЯ - НЕРОБОЧІ ДНІ

+380 (99) 780-88-42
+380 (68) 911-53-05
+380 (68) 911-53-10
+380 (99) 780-88-24
Промринок "7-й кілометр", Одеса, Україна
«Best Harvest», товари для саду та городу гуртом, інтернет-магазин
Залишити відгук

Методи і засоби боротьби з тарганами

Методи і засоби боротьби з тарганами

Тарган («вусатий гість», тарасик, прусак, вусань), як тільки не називають це комаха. І добре б тільки називали, адже багатьох від одного їх імені кидає в тремтіння або відразу біжать за дихлофосом або тапком.

Як би парадоксально це звучало, але таргани приносять і користь, подъедая недоїдки за людиною або твариною і тим самим очищаючи місце проживання. По суті користь від них на цьому і закінчується, а от небезпеки і шкоди НАБАГАТО більше.

Таргани є розповсюджувачами та переносниками як паразитичних черв'яків, так і великої кількості різних бактерій. Найбільш небезпечні бактерії, які можуть переносити на своєму тілі комахи – це тиф, холера, туберкульоз, дизентерія та інше.

Основні причини появи прусаків у Вашій оселі:

  1. Антисанітарія – бруд, сміття, несправна система водопроводу, нечистоплотні сусіди.
  2. Міграція – проведення дезінсекції поруч з Вами.
  3. Випадково занесли – не рідкість таргани «зайцем» приходять разом з покупками з магазину або ринку.

Дуже важливо перед початком боротьби з тарганами спробувати встановити причину їх появи у Вас. По суті від цього можуть залежати як методи, так строки та можливості боротьби з комахами.

Антисанітарія

Для «комфортного проживання» тарганів потрібно кілька основних факторів таких як: температура приміщення (вище 0 С), наявність їжі (по суті без їжі вони можуть обходитися близько місяця, і за підсумком почнуть поїдати туалетний папір, шпалери та навіть шкіряні вироби), вода (а без неї вони можуть прожити ВСЬОГО 2 дні).

Так що для початку Ви повинні розуміти звідки пішла проблема і спробувати її усунути у себе в квартирі. Максимально навести чистоту та порядок у місцях найбільш частого перебування тарганів (кухня (раковина, шафки з продуктами, відро для сміття тощо), комори, ванна і туалет) – і головне скрізь має бути СУХО.

Вираз «чистота – запорука здоров'я» з'явилася не просто так!

Міграція
Цілком можливо, що хтось проводив дезінсекцію або у себе в квартирі або в підвалі, а можливо і в магазині або громадському місці, яке знаходиться на першому поверсі.

Постарайтеся дізнатися у сусідів ніхто не труїв тарганів вдома або поблизу. Необхідно з'ясувати чому саме труїли, який засіб або речовина виявилося ефективним.

Перше – можливо це допоможе і Вам, друге – якщо ці таргани вижили після дезінсекції, то є велика ймовірність придбання імунітету до даного препарату і треба буде використовувати щось інше.

Випадково занесли

Один з моментів, коли вдома з'являються «вусаті гості» - це принесли з собою одного вихованця з магазину або ринку – в цьому плані це найлегший варіант боротьби з тарганами. Обробили основні місця їх проживання і по суті про тарганів забули.

Основні методи боротьби

Народні методи

Тапок – це, мабуть, один з найпоширеніших методів, але, на жаль, не настільки ефективний.

Борна кислота – розсипають дрібним шаром в місцях їх пересування до води. Суть методу полягає в тому, щоб таргани як можна більше «вимазалися» в ній, так як в чистому вигляді вони її їсти не будуть. Ну і сподіватися, що, коли будуть чистити лапки вони її з'їдять.

Приманки з борною кислотою – найбільш привабливими продуктами в плані запахів є яйце або відварну картоплю. Їх змішують з борною кислотою і залишають у місцях скупчення тарганів.

По суті народних методів дуже велика безліч: виморожування приміщення, відлякування запахом, механічне знищення і т. д. і т. п.

Але навіщо так сильно себе мучити і намагатися стати хіміком-дезинсектором, коли вже давно є спеціально розроблені та ефективні препарати, які максимально спростять Вам «війну» з тарганами і допоможуть досягти найкращого результату в мінімальні терміни.

Професійні засоби

Дані кошти поділяються на кілька видів:

Порошкоподібні – такі як: фенаксин, фас дубль, тіурам. Їх бажано застосовувати в місцях, де немає доступу ні дітям, ні домашнім тваринам. У зв'язку з тим, що порошок може «розлітатися» від протягів і вітру, так само не слід його використовувати у місцях приготування або зберігання харчових продуктів.

Гелевидні – найчастіше ці препарати йдуть у шприцах. Вони максимально призначені для будь-яких видів приміщень, так як спокійно наносяться шприцом в необхідних місцях і не розносяться по всьому приміщенню (у місцях нанесення бажано або захистити доступ, або наносити там, де не буде фізичного контакту).

Пастки від тарганів – вони найчастіше являють собою або плоску «шайбу» або картон, яка складається у вигляді «будиночка», з клейовий основний всередині і атрактантів (приманкою). Даний вид засобів ефективний при невеликій популяції тарганів.

Ультразвукові – в основному це прилади переносного типу або з живленням від розетки. Але з цього виду засобів є протиріччя – одні люди кажуть, що допомагає, а інші – що ні.

Ну а якщо Ви вже втомилися з ними «воювати» або просто немає бажання – завжди можна знайти компанії, які займаються дезінсекцією професійно. Звичайно це вийде на порядок дорожче, але збереже Ваші нерви.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner