Як правильно посіяти газон?
Рекомендації і поради по створенню газону
Кожному з нас приємно спостерігати красивий, доглянутий і акуратний газон, але мало хто замислюється над тим, що для досягнення цього потрібно провести певні підготовчі заходи такі як: підготовка грунт, внесення добрив, стрижка і т. п.
Також разом із звичними методами догляду за газоном застосовують і додаткові заходи особливо до газонах з інтенсивним використанням, щоб запобігти його надмірне ущільнення, яке призведе до порушення доступу води і добрив. Це може призвести до погіршення регенерації трави, підвищиться знос, посилиться ріст бур'яну та схильність до захворювань.
Багато виробників травосумішей рекомендують сіяти насіння після сидеральних культур, які попередньо поліпшать структуру грунту, збагатять землю азотом і значно знизять наявність бур'янистих рослин.
Основні етапи створення правильного і красивого загороди
1. Первинна підготовка грунту.
Перекопати землю на глибину «багнета» лопати з закапуванням рослин-сидератів для накопичення біодобрив і гумусу в ґрунті або внести окремо садовий гумус у кількості 4-5 мішків на 100 м2.
2. Очищення землі.
За допомогою граблів провести часткову культивацію верхнього шару грунту. Цим ви позбудетеся від залишків бур'янистих рослин, каменів і крупного сміття, а також попередньо разровняете поверхню.
3. Дати землі відпочити.
Після виконання попередніх робіт потрібно залишити, оброблений ділянку, на 2-3 тижні в спокої. За цей період грунт встигне добре осісти, а заодно «причаїлися» бур'яни проростуть.
4. Повторна очищення.
Розпушити ще раз землю граблями на глибину 2-3 сантиметри. Цим ви видалите залишився бур'ян і до кінця вирівняє землю перед посівом газону. Так само рекомендується грунт трохи ущільнити за допомогою катків або дощок.
5. Высевание газону.
Вручну або за допомогою спеціальної газонної сівалки розкидача, рівномірно висіяти підготовлені насіння трави або травосуміші, з дотриманням рекомендованих норм. Дуже важливо, щоб земля була не надто вологою. Оптимальні умови для посіву це безвітряний, не дощовий день з легкої хмарністю.
Газон можна сіяти з ранньої весни і до середини осені. Найкращими місяцями для цього вважаються квітень, травень і вересень, жовтень. По закінченню засівання насіння злегка закрити граблями і трохи ущільнити валиком. Також можна землю трохи змочити для запобігання висихання посівів.
6. Захист молодого газону.
Протягом перших 3-4 тижнів необхідно постійно контролювати вологість ґрунту і не давати йому висихати. Полив необхідно виконувати в режимі дощування з дрібним розпиленням, по-перше, для того, щоб не змити посіви, по-друге, щоб земля не розмилася і не стала твердою. Найкращий час для поливу це ранкові або вечірні години.
7. Стрижка молодого газону.
Першу стрижку газону слід проводити при висоті трави в 8-10 см (приблизно на висоту долоні). Ножі газонокосарки повинні бути максимально гострими, так як молоді відростки ще дуже чутливі. Ця стрижка повинна бути «по верхівках», тобто зрізати потрібно всього 1-2 см верхньої частини рослин. Наступні скоси вже можна робити на потрібну висоту газону.
Часті стрижки на ранніх етапах розвитку допоможуть добитися густого і міцного травостою, який прослужить Вам борги роки, при правильному і постійному догляді за ним.