Кошик
1234 відгуків
Замовлення від 500 грн. ❗️ТІЛЬКИ 100% передоплата на ФОП❗️👉Докладніше

У зв'язку з ситуацією в країні, на жаль, компанія працює в укороченому графіку. ВІВТОРОК, П'ЯТНИЦЯ та НЕДІЛЯ - НЕРОБОЧІ ДНІ

+380 (99) 780-88-24
+380 (68) 911-53-10
+380 (68) 911-53-05
+380 (99) 780-88-42
Промринок "7-й кілометр", Одеса, Україна
«Best Harvest», товари для саду та городу гуртом, інтернет-магазин
Залишити відгук

Готуємо до зими плодові дерева і чагарники

Готуємо до зими плодові дерева і чагарники

Готуємо до зими плодові дерева і чагарники

Успішна зимівля – головна умова врожайності плодового саду. Стримати зимове сонце, перепади температур і апетити шкідників здатне хіба що диво. Але якщо правильно підготувати сад до зими, можна підвищити його стійкість.

Підгодівля (серпень)

У серпні підгодуйте дерева і чагарники добривами, що містять фосфор та калій. Ці елементи сприяють підвищенню зимостійкості всіх частин рослин. Можна використовувати суперфосфат, подвійний суперфосфат, сірчанокислий калій і внести рекомендовану на упаковці дозу в пристовбурні кола. Але дерева більш чуйні на позакореневі підживлення (обприскування листя слабким розчином). Для них краще використовувати легкорозчинні добрива. Серед фосфоровмісних таких дуже мало, і, мабуть найкраще для цієї мети – монофосфат калію, він містить обидва компоненти, необхідних рослинам для підготовки до зими.

Коренева система плодових дерев витримує зниження температури до -16°С; у карликових і напівкарликова підщеп межа міцності на кілька градусів вища. Під снігом температура не опускається до таких значень, а ось морози без снігу дуже небезпечні. Дерева з пошкодженими морозом корінням гинуть не відразу. Навесні вони починають розпускатися (хоча пізніше і повільніше здорових), можуть навіть зацвісти, а влітку загинути. Виявивши, що дерево відстає в розвитку, ви ще можете сподіватися, що коріння пошкоджені не повністю. Повернути його до життя допоможуть поливи і обробки стимуляторами, що володіють корневосстанавливающими властивостями ("Циркон", "Корневін", "Гетероауксин", НВ-101).

Генеральне прибирання (серпень-вересень)
Вчасно збирати урожай, не залишайте на деревах ссохшиеся, хворі і викривлені плоди – це джерела патогенів.
 
Пілінг (вересень)
Очистіть стовбури від старої кори і лишайників. Цього потребують дерева старше 6-8 років, у яких починають відшаровуватися і відмирати верхні шари кори. Це природний процес для будь-якого дерева, і боятися його не варто. Зчищати кору можна металевими щітками і інструментом для видалення трави між плитами (його гострий куточок зручний для роботи у важкодоступних місцях). Працюйте акуратно, знімаючи тільки зовнішні шари коричневого та чорного кольору. Жива кора має ніжний світло-зелений відтінок. Одночасно видаліть і лишайники. Самі по собі вони не завдають шкоди дереву, але служать укриттям для шкідників і збудників хвороб. Щоб позбутися лишайника, можна обприскати стовбури залізним купоросом. Усыхая, лишайник придбає коричневий колір, але видаляти з поверхні кори все одно доведеться вручну. Обробку купоросом краще робити в кінці жовтня – початку листопада, так як розчин може пошкодити зелене листя.
Загартовування і мульчування (вересень-листопад)

Якщо у вас є молоді яблуні цінних сортів, щеплені на сильнорослий насінній підщепі, та груші, можна провести загартовування кореневої системи – це підвищить їх стійкість у разі безсніжних морозів. У вересні отгребите землю від штамба дерева на 3-5 см в глибину, оголюючи верхню частину великих коренів. Вийняту землю зберіть і зберігайте в непромерзаючому приміщенні подсушенном вигляді. З настанням легких морозів поверніть землю на місце.

Завдяки гартуванню коріння поступово звикнуть до низьких температур і успішніше переживуть небезпечний період до випадання снігу. Кореневу систему яблунь, щеплених на напівкарликовий підщепа, а також кісточкових від морозів захистить мульчування грунту сухими сипучими матеріалами. Його проводять у листопаді.

Вологозарядковий полив (початок - середина жовтня)

Під час листопаду ретельно поливайте сад. Коренева система споживає вологу до моменту промерзання грунту. Якщо осінь дощова, в поливі немає необхідності, але, коли опадів мало і земля довго не промерзає, рослини можуть постраждати. Дози поливу залежать від віку рослини: земля на глибині 40 см (для дерев) і 20-30 см (для чагарників) по всій проекції крони повинна бути вологою.

Орієнтовний обсяг води – 40-50 літрів на дерево 4-6 років. Полив можна провести за один раз, проливаючи кожна рослина порціями і чекаючи, поки вода не вбереться в грунт, але краще розтягнути його на кілька днів. Проливайте не тільки стовбурову зону (до речі, вода не повинна текти по стовбуру),
але і всю площу під кроною дерева: найактивніші всмоктувальні розташовуються як раз по її периферії. Щоб вода не розтікалася, спорудити земляний вал, оперізувальний пристовбурне коло радіусом 70 см (для дерев до 5 років) і 1,5–2-м (старше).

Захист від гризунів (жовтень)
Подбайте про захист від гризунів. Для цього обв'яжіть штамби (ділянку стовбура від землі до першої великої гілки) гіллям (голками вниз) або крафт-папером, пергаміном, очеретяними матами, бамбуковими циновками, руберойдом, толем, будівельними бинтами. Або навіть старими колготками. Важливо вчасно зняти захист навесні, інакше кора під нею може подопреть. А краще всього використовувати спеціальні пластикові сітки – вони вільно пропускають повітря.
Искореняющее обприскування (кінець жовтня - початок листопада)
Обов'язково проведіть осіннє обприскування від грибних інфекцій, навіть якщо ознак хвороби немає. Це дуже ефективна і екологічно безпечна міра: після листопаду можна використовувати знезаражувальні розчини високої концентрації без побоювань, що вони обожгут листя або потраплять у плоди. Обробку проводять мідним купоросом (3-5%-ний розчин – 300-500 г купоросу на 10 л води). Мідний купорос розчиняється не дуже добре, тому краще всього розвести його в невеликій кількості гарячої води, а потім доводять об'єм розчину до необхідної. Обприскують перед побілкою і установкою захисту рослин від гризунів.
Побілка (листопад, лютий-березень)
Яскраве весняне сонце і особливо промені, відбиті від снігу, викликають у молодих рослин сонячні опіки. Найбільшої шкоди вони завдають деревам у віці від 5 до 10-12 років. Для захисту від опіків і морозобоїн використовують садову побілку, яку наносять на штамб і підстави скелетних гілок двічі: у листопаді і лютому-березні. Можна використовувати спеціальну фарбу для дерев на латексній основі – вона не змивається осінніми дощами. Наносьте побілку або фарбу тільки на суху кору і не в дощовий період.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner