Кошик
1305 відгуків
Замовлення від 500 грн. ❗️ТІЛЬКИ 100% передоплата на ФОП❗️👉Докладніше
+380 (99) 780-88-42
+380 (68) 911-53-05
+380 (68) 911-53-10
+380 (99) 780-88-24
Промринок "7-й кілометр", Одеса, Україна
«Best Harvest», товари для саду та городу гуртом, інтернет-магазин
Залишити відгук

Весняно-осіння обробка саду/городу

Весняно-осіння обробка саду/городу

Осіння обробка саду від шкідників – необхідна міра, яка запобіжить весняне нашестя комах, підвищить врожайність плодових дерев і ягідних чагарників. До вересня під корою, у верхніх шарах ґрунту і під опалим листям скупчуються комахи-шкідники та їх личинки. Своєчасно перекопавши землю і обробивши хімікатами дерева, ви значно зменшите їх число.

Відразу після збору врожаю яблук і груш, крони і стовбури дерев обприскують розчином сечовини (400-500 г на 10 літрів води) – це допоможе в боротьбі з паршею. Від парші і плодової гнилі ефективна також обробка бордоською рідиною або мідним купоросом.

Особливу увагу в садових роботах приділяється перекапыванию грунту і збирання опалого листя. Іноді садівники перекопують грунт разом з листям, вважаючи, що це покращить якості грунту під деревами та чагарниками.

Це помилкова думка. Листя краще прибрати і закомпостувати, щоб знищити, наприклад, що залишилися на ній спори кластероспориоза і коккомікозу. Перекопування грунту проводять на глибину 15-20 см в міжряддях і 10-15 см по проекції крони чагарників або навколо стовбурів дерев.

Щоб не пошкодити кореневу систему використовують садові вила, розташовуючи їх вздовж коренів.

Дуже часто хвороботворні мікроорганізми і комахи, які зимують на засохлих та пошкоджених хворобою пагонах. Хорошим механічним методом боротьби з ними є обрізка і знищення цих пагонів. А так само очищення кори плодових дерев від моху, лишайників, відмерлої кори, збір і знищення хворих плодів. Це допомагає позбутися від самок павутинних кліщів, збудників іржі, борошнистої роси, антракоза, почковой молі, побеговой галиці, смородинной подушечницы. Восени з дерев знімають і спалюють ловчі пояси разом з забравшимися туди гусеницями яблуневої плодожерки, довгоносиками та іншими комахами-шкідниками.

Заключним етапом осінньої боротьби з шкідниками вважається фінальна обробка дерев і чагарників тривідсотковою бордоською рідиною. Розчин можна приготувати самостійно: 300 г. мідного купоросу розчинити в 3 л. теплої води. В 10 літрах води розвести 400 г вапна, постійно помішуючи, з'єднати суміші, вливаючи купорос тонкою цівкою.

Обприскування проводять в кінці жовтня — початку листопада. Роблять це в сонячну безвітряну погоду, намагаючись обробити всі пагони і основні гілки дерев, посадки суниці та надземні частини багаторічних квітів. Для такої мети добре підходять обприскувачі з балонами, в яких суміш знаходиться під тиском. «Душ» з бордоської рідини допоможе позбутися від парші, борошнистої роси, сірої гнилі, пурпурової плямистості, коккомікозу та інших небезпечних хвороб.

Осіннє обприскування бордоською рідиною добре ще й тим, що дозволяє ґрунтовно опрацювати сад в зручний час, не завдаючи шкоди корисним комахам, не піддаючи обробці зав'язі або зрілі плоди (що особливо актуально навесні і влітку, коли починається масовий виліт комах-шкідників).

Такі основні роботи в ході осінньої обробки саду від шкідників. Здоров'я, краси і багатого врожаю вам і вашому саду!

О. Фатєєва

 

НАШУ ПРОДУКЦІЮ ЗА ВЕСНЯНО - ОСІННІЙ ЗАХИСТ САДУ ВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner