Насіння селери фасовані
Всі частини рослини додають в перші і другі страви, салати, напої, соуси, приправи. Кореневище використовують ще і в сушеному вигляді. Стебла рекомендується використовувати замість солі при захворюваннях нирок, жовчного міхура, остеопорозі.
Коренеплід можна використовувати в сирому вигляді як додатковий компонент салату, варити і запікати, сушити для подальшого додавання в супи і гарніри.
У медицині використовується як сечогінний засіб. Кореневий селера має сечогінну і загальнозміцнюючою дією, його широко використовують при захворюваннях нирок і сечового міхура.
Корнеплоды сельдерея содержат от 10 до 20 % сухих веществ, в том числе 2—4 % сахаров, 1—2,5 % сырого белка, калий, кальций, фосфор; в листьях от 10 до 18 % сухих веществ, в том числе около 1 % сахаров, 2—3 % сырого белка. И корнеплоды, и листья богаты аскорбиновой кислотой (в листьях до 110 мг% этого витамина), каротином (провитамином А), витаминами В1, В2, витамином РР, солями калия, кальция, фосфора.
Рослина містить щавлеву кислоту, пурини, ефірна олія, вітаміни А, В6, В9, Е, К, пектини, мінеральні солі (залізо, натрій, магній), органічні кислоти. У всіх частинах рослини присутній глутамінова кислота. Стебла зазвичай містять велику кількість солі.
Рослина заввишки до 1 м. У перший рік утворює розетку листя і коренеплід, на другий рік зацвітає. Рослина вологолюбна і холодостійка, насіння проростає при 3 °З (оптимально — при 15 °C), сходи переносять заморозки до −5 °C.
Плід округлий, майже двойчатый, з п'ятьма ниткоподібними ребрами на кожній половині.
Листовий селера має більш короткий вегетаційний період, що дозволяє вирощувати його в північних районах. Кореневий часто вирощують розсадою. Всі різновиди селери воліють вологі грунту.