Міцелій «Шампіньйон Королівський коричневий» 10 г
Гриб «Шампіньйон Королівський коричневий» Agaricus bisporus
Шампіньйон – найпопулярніший з культивованих грибів. У кулінарії з печериць варять супи, готують соуси, приправляють рибу і м'ясо. Високий вміст білків, вітамінів і мінеральних речовин робить печериці цінним продуктом харчування.
Шампіньйон королівський коричневий відрізняється від звичайного, насамперед, кольором капелюшки - у дорослих грибів вона забарвлена в коричневий колір. Такі печериці володіють більш вираженим грибним смаком і запахом. Багато воліють королівські печериці звичайним, а іноді навіть прирівнюють їх смак до смаку білого гриба.
Капелюшок печериці двоспоровий напівкулястий, із загорнутим краєм, злегка втиснутий, із залишками покривав по краю, світлий, коричневий, з бурими плямами, радіально-волокнистий або дрібношуйчастий. Розрізняють три колірні форми: крім коричневої існують штучно виведені біла та кремова, з гладкими, блискучими капелюшками.
Розмір капелюшка 5-15 сантиметрів у діаметрі, у поодиноких випадках - до 30-33 см.
Пластинки часті, вільні, спочатку сіро-рожеві, потім темно-коричневі, темно-бурі з фіолетовим відтінком.
Ніжка товста, довжиною 3-8 см і діаметром 1-3 см, циліндрична, іноді звужена до основи, гладка, виконана, одноколірна з капелюшком, з буруватими плямами. Кільце — просте, вузьке, товсте, біле.
М'якоть щільна, м'ясиста, білувата, на зрізі слабо рожевіє, з приємним грибним запахом.
ІНСТРУКЦІЯ ПО ВИРОЩУВАННЮ
При вирощуванні печериць використовуються наступні склади компосту:
Варіант 1. Солома свіжа суха неперегнила - 12 кг, пташиний, кінський або коров'ячий гній (свіжий) - 8 кг, час підготовки - 24-26 днів.
Підготовка компосту: пошарово укладаючи солому та гній, утворюємо штабель (бурт). Після укладання бурт щодня поливають, не даючи йому пересихати, болото утворювати не потрібно. Перетрушувати таким чином, щоб зовнішні шари бурта виявилися всередині, а внутрішні - зовні 4-5 разів протягом період підготовки субстрату. Ознакою готовності субстрату є зникнення запаху аміаку. Готовий компост укладається в грядки (відкритий ґрунт) шаром не менше 10 см, в ящики та поліетиленові мішки – шаром не менше 20 см.
Варіант 2 (не вимагає підготовки). 20 кг готового перегною (гній, пролежав більше року, без запаху аміаку) будь-якого, крім свинячого.
Норма посадки: Глибина посадки 5-7см. Посів проводиться пучечками міцелію в лунки на відстані 15-18 см один від одного. На час заростання міцелієм грядка захищається від пересихання соломою або мішковиною.
Після розростання міцелію (12-15 днів) поверхню компосту вкривають покривної землею (ґрунтом, змішаної з торфом у відношенні 1:1 або просто городньої грунтом) висотою 2 см (6-7 кг).
Плодоношення: Оптимальний температурний режим 16-29 С, режим освітлення день-ніч або 4 г на добу в закритих приміщеннях, сприятлива вологість повітря повинна бути не нижче 85% (при необхідності полив краплинно). Приблизно через 20-30 днів з'являться перші гриби. Плодоношення протікає хвилеподібно і триває протягом 6 тижнів, період між хвилями 7-10 днів. Врожайність 18 кг за три хвилі.
Норма витрати: одна упаковка розрахована на 20 кг компосту.
Вирощування печериць на присадибній ділянці.
На відкритих ділянках печериці ростуть у тінистих місцях, у півтіні – під деревами, чагарниками, у малиннику, на грядках полуниці, із затінених сторін за госп. будівлями та огорожами, де їм не можуть зашкодити прямі сонячні промені. Ґрунт на 2,5-3 м2 необхідно розпушити. При цьому бур'яни, коріння трав, якщо вони не шкодять іншим культурам, видаляти не потрібно. На розпушену поверхню посіяти міцелій. Потім зверху рівномірним шаром 5-7 см розсипати компост.
Плодоносити грибниця почне через 2-2,5 міс., до цього часу видимих змін на поверхні ґрунту не помітно. Плодоношення триває в період із ранньої весни до пізньої осені. Протягом усього цього періоду можна печериці та висаджувати. Врожайність культивованої печериці дуже висока - з 1 м2 до 12 кг грибів на місяць.
Увага! Дуже важливим фактором для успішного вирощування грибів є кислотність ґрунту. Для печериць оптимальне значення кислотності Ph = 7-7,5. Більш кислий грунт (число Ph менше) необхідно розкислювати поливом розчином негашеного вапна (100 г вапна на 5 л води на 1 кв.м).
Аматорське вирощування ґрунтових грибів не дає гарантованого результату, тому що врожай грибів сильно залежить від погодних та багатьох інших факторів. Проте, якщо «набити руку», набути достатнього досвіду, а також за певної частки старанності можна розраховувати на непогані результати.
Термін придатності міцелію 5-7 років. Зберігати в сухому місці.
Основні | |
---|---|
Виробник | Насіння країни |
Країна виробник | Україна |
Вид грибів | Печериці |
Тип продукції | Міцелій грибів |
Користувальницькі характеристики | |
Замовлення кратно | 10 шт |
Використати до | 03.2026 |
- Ціна: 21,50 ₴
- Мінімальне замовлення: 10 шт.