Кошик
1413 відгуків
Замовлення від 500 грн. ❗️ТІЛЬКИ 100% передоплата на ФОП❗️👉Докладніше

У зв'язку з ситуацією в країні, на жаль, компанія працює в укороченому графіку. ВІВТОРОК, П'ЯТНИЦЯ та НЕДІЛЯ - НЕРОБОЧІ ДНІ

+380 (99) 780-88-42
+380 (68) 911-53-05
+380 (68) 911-53-10
+380 (99) 780-88-24
Промринок "7-й кілометр", Одеса, Україна
«Best Harvest», товари для саду та городу гуртом, інтернет-магазин
Залишити відгук
Міцелій «Опеньок Луговий» 10 г, фото 1
Міцелій «Опеньок Луговий» 10 г, фото 3
Міцелій «Опеньок Луговий» 10 г, фото 4

Міцелій «Опеньок Луговий» 10 г

Опис
Характеристики
Інформація для замовлення

Гриб «Опеньок Луговий» Marasmius oreades

Лугові опеньки часто називають негніючниками, марасміусами, луговиками або гвоздичними грибами. Після додавання до висушених грибів води вони знову оживають і можуть суперечити. Багато грибників доводилося спостерігати картину, коли після дощу сухі опеньки знову «оживали» і продовжували плодоношення.

Капелюшок (діаметр 3-9 см) охряний, червоно-коричневий або жовтуватий. У суху погоду капелюшок гриба опінок лучний вицвітає до світло-коричневого або кремового кольору, у вологу стає клейкою та липкою. Має форму півкулі з невеликим центральним горбком, який згодом змінюється на трохи опуклу або практично розпростерту. Краї нерівні і рубчасті, практично прозорі, блідіші від центру.

Ніжка цих грибів висотою 4-11 см тонка та звивиста, має циліндричну форму і трохи звужується знизу нагору. Вона бархатиста на дотик, з невеликим борошнистим нальотом. За кольором рідко відрізняється від капелюшка.

Платівки: охряні або світло-кремові. У молодих грибів щільно приростають до ніжки, у старих, навпаки, вільні.

Вирощування:

Субстрат

  • Для одного субстратного блоку об'ємом 2 л знадобиться 230 г сухої лушпиння соняшника або 200 г сухої тирси. До них додають 70 г зерна (овес або ячмінь), чайну ложку крейди або вапняного борошна.
  • Субстрат перемішують та замочують у надлишку води, потім варять 45 хвилин. Зайву воду зливають через сито. Отриману суміш підсушують 20 хвилин на сковорідці або деку на малому вогні так, щоб вона не горіла. Вага відвареного та злитого субстрату після підсушування зменшиться на 20%.
  • Оброблену суміш фасують у ємності. Чистою столовою ложкою кладуть ще теплий субстрат у чистий поліетиленовий пакет об'ємом не менше 2 л або скляну банку ємністю 1 л. Банки заповнюють до 0,8–0,9 їхнього обсягу.
  • Не виймаючи з пакета, охолоджують субстрат до температури нижче 25°С. У чистому приміщенні без пилу на чистому столі чистими руками розминають зерновий міцелій. У розкрите горло мішечка насипають на поверхню субстрату 20 г міцелію, ущільнюють. У горло пакета вставляють пробку діаметром 3 см зі стерилізованої вати або з нового (не б/в) синтепону, затягують шпагатом. Банки закривають кришками з отвором діаметром 2 см і вставленою в нього ватною або синтепоновою пробкою.
  • Пакети розміщують на полицях за нормальної температури 12–20°С. Через місяць субстрат готовий до плодоношення: він стане щільним і світлішим, з горбками на поверхні (зачатки плодових тіл). Переносять блоки до місця майбутнього плодоношення акуратно, не виймаючи ватної пробки, не пошкодивши поверхні. Для зростання грибів у приміщенні з температурою вище за норму потрібен холодний шок. Ємності із субстратом на 3-5 днів поміщають у холодильник або місце з низькою температурою (4-8°С), потім переносять у приміщення (температура 12-16°С). Можна судини з пророслим міцелієм помістити на 3 години в морозильну камеру або взимку на вулицю. Потім залишити їх у холодному місці з температурою 1-5 ° С (холодильник) на 2-3 дні, потім перенести в приміщення. Через 3-4 дні з'являться дрібні гриби.

Вирощування на деревині:

Цей спосіб є використанням як субстрату деревину. У домашніх умовах опінок вирощують на деревині листяних порід - осині, тополі, вербі, березі, горіху, яблуні, сливі тощо. Деревину використовують як зрізану у вигляді прядів, так і на корені живого дерева. На відстані 15-20 см один від одного роблять пропили або свердлять отвори глибиною 3-5 см і діаметром 2-3 см по всьому периметру пенька. Пропили або отвори заповнюють грибницею.

Гриби висаджені на деревині зростають 5-6 років. Один пакет досить на 60-70 кг деревини.

Термін придатності міцелію 5-7 років. Зберігати в сухому місці.

Основні
ВиробникНасіння країни
Країна виробникУкраїна
Тип продукціїМіцелій грибів
Користувальницькі характеристики
Вид грибівОпеньок луговий
Замовлення кратно10 шт
Використати до05.2026
  • Ціна: 21,50 ₴
  • Мінімальне замовлення: 10 шт.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner