Кошик
1165 відгуків
Загальне замовлення від 500 грн. Умови замовлення 👉Докладніше

У зв'язку з ситуацією в країні, на жаль, компанія працює в укороченому графіку. ВІВТОРОК, П'ЯТНИЦЯ та НЕДІЛЯ - НЕРОБОЧІ ДНІ

+380 (99) 780-88-24
+380 (68) 911-53-10
+380 (68) 911-53-05
+380 (99) 780-88-42
Промрынок "7-й километр", Одеса, Україна
«Best Harvest», товари для саду та городу гуртом, інтернет-магазин
Залишити відгук

Як позбутися від капустянки?

Як позбутися від капустянки?

Як позбутися від капустянки. Найефективніші способи.

Загальний опис

Капустянка (лат. Gryllotalpa) також її ще називають капустянкою або земляним рак - одне з найбільш великих комах (довжиною до 5 см). Тіло буро-коричневого кольору з лопатоподібними передніми ніжками, які пристосовані для риття ходів у грунті. Вона всеїдна тому, в міру свого просування пробує на смак все, і за рахунок потужної щелепної системи може перегризати навіть відносно товсті корені рослин (так як пересувається майже під самою поверхнею, то зріз молодої розсади відбувається практично у підстави кореневої системи і рослина просто гине).

Капустянка дуже любить пухкі, вологі і удобрені гноєм або перегноєм грунтах, а це якраз і є наші з вами городні ділянки.

Як виглядає доросла капустянка ви можете бачити на фото. Особливо це потрібно тим, хто тільки почав займатися городом чи ще ні разу не зустрічав цієї комахи «диверсанта».

Капустянка доросла особина

Активний період розмноження припадає на травень-червень, коли земля вже досить добре прогрілася. Одна доросла самка може відкласти в середньому 300-350 яєць.

З досвіду городників! Яйцекладку капустянки можна визначити появою «залисин» (діаметром в середньому 10 см) на ділянці, так як самка намагається максимально знищити всю рослинність для забезпечення кращого прогрівання грунту над кладкою.

Її личинки схожі на дорослу особину, до речі, часто люди плутають личинки хруща та молоде потомство капустянки. У них немає крил, довжина в середньому складає 2-3 см і мають світло-коричневий колір.

Стадії розвитку капустянки

Способи і види боротьби

Отже, виходячи з загального опису, головним завданням є момент знищення капустянки на городі до того, як вона почне розмножуватися. Чому?

  1. Мінімальні зусилля, витрачений час, витрати на приманку.
  2. Більше шансів врятувати і захистити майбутній урожай.
  3. Не дати з'явитися майбутньому поколінню, так як на наступний рік Ваша ділянка вже постраждає від декількох сотень медведок, а за їх ненажерливості і загального збитку це буде порівняти з нашестям сарани.

Захист городу народними методами

Її можна розділити на 2 тимчасових періоду і 2 способи боротьби з медведкою (відлякування, знищення).

Осінньо-зимовий період.

  1. Земляний рак для зимівлі шукає теплі місця і тут ви можете йому запропонувати комфортні умови, а в подальшому, при настанні холодів, просто зібрати і знищити всю популяцію. Для цього необхідно обладнати яму глибиною до півметра, наповнити гноєм або перегноєм, вкрити її поліетиленом чи схожими матеріалами, для отримання парникового ефекту, і присипати землею. З настанням заморозків – розкрити пастку, зібрати і знищити всіх шкідників.
    • Важливо поставити мітки, щоб не забути де ви обладнали їм майбутню лежання.
  2. Восени, після збору врожаю, випустити на ділянку курей. Дані птиці є одомашненими природними ворогами капустянки, так як поїдають не тільки дорослих особин, але також личинки і яйця.
  3. Також восени варто приділити увагу перекапыванию або розпушування грунту. Крім того, що підготуєте свою ділянку до наступного сезону, ви зруйнуєте її ходи, і, з певною ймовірністю, можете знищити і яйцекладку. Для отримання максимального результату перекопувати землю треба на глибину до 15 див.

Весняно-літній період.

Тут можна поєднати два способи – відлякування та знищення. Це ефективно тим, що при знищенні існуючих земляних шкідників, надалі будете відлякувати та поява нових, ніж збережете свої рослини в цілості й схоронності.

Відлякування капустянки

  1. Висадка чорнобривців. Вважається, що запах цих квітів відлякує не тільки вовчка, але і інших комах шкідників на городі чи в саду. Рекомендують засіяти навколо ділянки, призначеного під майбутній урожай, ну а далі просто терпляче чекати і сподіватися на результат до того, як загине частину врожаю.
  2. Так само вона не любить запах вільхи та черемхи, але їх ефективність тільки в довгострокових планах, адже дерева треба вирости.
  3. Полив настоянкою з лушпиння цибулі. Лушпиння і воду беруть з розрахунку 1 до 5 і настоюють протягом 5 днів. Після цього даний настій розводять з чистою водою з розрахунку 1:5 і проливають землю. Є думка, що це допомагає позбутися від шкідників.
  4. Гас і пісок. Дана суміш використовується з розрахунку 1 кг піску і 50-70 мл гасу на 1 м2. Цей спосіб Мічурін застосовував для боротьби з медведкою, єдиний нюанс, що він дуже затратний і більше підійде невеликим теплицях.
  5. Тухла риба. Кардинальний метод відлякування ґрунтових комах. Вважається, що неприємний запах буде відлякувати шкідників, але чи готові ви його терпіти?

Знищення капустянки по системі «досвідчений дачник»

  1. На шляхах пересування вкопують, на рівні землі, ємність з сумішшю води та олії. Потрапляючи в таку пастку, комаха вже не може вибратися назад і гине. Плівка, що утворюється на поверхні, запобігає потраплянню повітря і заважає спливати шкідників.
  2. Солодка пастка. В районі доріжок вкопують скляні банки, попередньо обмазавши шийку з внутрішньої сторони чимось солодким (мед, сироп тощо), а на дно наливають трохи пива. Вночі капустянки, залучені ароматними запахами, потраплять у пастку і вам залишиться тільки їх знищити.
  3. Водні процедури. Знаючи, приблизно, місця проживання можна спробувати «вигнати» її за допомогою води з мильним розчином. Заздалегідь підготовлену рідину заливають у норки і чекають появи «господаря», ловлять і знищують.
  4. З деякою ймовірністю, як і восени, може допомогти перекопування або розпушування землі на глибину 10-15 см

народні методи боротьби з медведкою

Застосовувати чи не застосовувати ці методи – суто ваш вибір, але якщо все-таки зважитеся, то повинні розуміти, що вони забирають багато часу, сил і вашої енергії. І якщо ви впевнені, що раніше у вас на городі земляного раку не було і це тільки поодинокі особини, то в цьому, можливо, народні способи вам допоможуть, але при великій популяції всі ці методи практично марні.

 Згідно з дослідженнями фахівців:

«Покладаючись тільки на народні способи боротьби і відтягуючи застосування хімічних препаратів, з великою ймовірністю може бути завдано непоправної шкоди врожаю. Так як достовірно оцінити популяцію капустянки на городі дуже важко, і багато городників не враховують, що з однієї кладки на рік у середньому популяція зростає на 300 особин. А всього кілька дорослих особин можуть нанести шкоду на площі в 10 соток.»

Боротьба за допомогою готових приманок

Препарати можна розділити на 2 групи:

  • Протруйники (для обробки посадкового матеріалу і кореневої системи розсади)
  • Готові засоби для знищення грунтових шкідників

Для отримання максимального ефекту дуже важливо всі препарати застосовувати відповідно до рекомендацій виробників і не забувати використовувати індивідуальні засоби захисту, так як все-таки будете працювати з хімічними засобами.

Протруйники

Використовуються в період посадки насіння або бульб, в тому числі і картоплі, або висадки розсади в грунт. За рахунок діючих речовин ці препарати ефективні від великого спектру ґрунтових шкідників – до них відноситься не тільки капустянка, але також личинки хруща, дротянки і несправжні дротянки.
Багато якісні протруйники мають тривалий період дії і захищають рослини навіть у післясходовий період.

До найбільш поширеним і зарекомендували себе відносяться такі як: «Тирана», «Матадор», «Престиж», «Стоп Жук UndergrounD», «Антихрущ».

Готові приманки від капустянки

Дані препарати в основному мають вигляд пшона, гранул чи зерен кукурудзи, які оброблені отрутою зі спеціальним приманивающим запахом. Їх необхідно закладати в норки земляного рачка. Після поїдання даних приманок капустянка гине.

Найбільш відомі з цих препаратів: «Рембек», «Антимедведка», «Rem».

Всі дані засоби використовуються у весняно-літній період і особливо актуальні ранньою весною, коли капустянка тільки виходить після сплячки і обмежена в їжі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner